В нелегких умовах працюють нині комунальники КП "Червоноградтеплокомуненерго". Крім того, що треба підготувати до нового опалювального сезону котельні, тепломережі, інше обладнання, необхідно ще й розрахуватися з боргами за використане голубе паливо. Інакше опалювальний сезон може розпочатися невчасно. Про це та інші проблеми розмова чергового редактора газети "Новини Прибужжя" з в.о. директора КП "Червоноградтеплокомуненерго" Віктором Ролюком.
- Підготовка до опалювального сезону включає дві складові - технічну і фінансову, - розпочав розмову Віктор Ролюк. - Що стосується технічної, то роботи виконуємо згідно із запланованими заходами, проводимо поточний і капітальний ремонти обладнання та комунікацій. Провели гідравлічні випробування магістральних теплових мереж, під час яких виявлено пориви, відразу їх ліквідували. Для того, аби в опалювальний сезон підприємство працювало без перебоїв, аварійних зупинок котелень та не виникало поривів на теплотрасах, 19 червня провели повторні гідравлічні випробування магістральних тепломереж під тиском 16 атмосфер. Також проводимо гідравлічні випробування внутріквартальних теплових мереж. Ця робота постійна, її продовжуватимемо до початку опалювального сезону. На сьогодні уже проведено випробування внутріквартальних мереж від семи центральних теплових пунктів.
Серед проблемних питань - ремонт котелень РГК-3 та РГК-1. На РГК-3, яка знаходиться на ДВАТ «Шахта «Надія», необхідно здійснити ремонт котла, замінити труби (частина у нас є, частину ще треба придбати). Щодо РГК-1, то у цьому році здійснити ремонт котла на цій котельні не вдасться, натомість готуємо до роботи резервний.
Що стосується фінансової складової підготовки до опалювального сезону на 13 червня КП «Червоноградтеплокомуненерго» заборгувало ВАТ «Львівгаз» 24,2 млн. грн. Це значна сума. Чекаємо на відшкодування державою різниці в тарифах за попередні 2009-2010 роки. Зараз іде перевірка цієї різниці у тарифах, щоб точно знати, яку суму необхідно відшкодувати.
ПАТ «Львівгаз» і наша філія - ЧУЕГГ «ПАТ «Львівгаз» - постійно надсилають нам попередження про необхідність термінового погашення боргу. Вимога така: до початку опалювального сезону КП «Червоноградтеплокомуненерго» тих 24,2 млн. грн. заборгованості мусить ліквідувати. Інакше опалювальний сезон може розпочатися невчасно. Якщо надійдуть державні кошти від різниці у тарифах - частково заборгованість буде погашена.
- Вікторе Петровичу, а яких заходів підприємство вживає до боржників?
- З ними проводимо постійну, щоденну роботу. Всі наші неплатники - як підприємства, так і мешканці, які мають великі борги, охоплені позовними заявами до суду. З початку 2012 року до суду було подано 68 таких заяв. Судом розглянуто 168 заяв (включаючи заяви з попереднього року) на 338 тис. грн. Відкрито 340 виконавчих проваджень на 739 тис. грн. Виконано виконавчих проваджень - 240 на 343 тис. грн. Це ті кошти, які КП «ЧТКЕ» вже повернуло через суди, завдяки виконавчій службі. Також накладено 73 арешти на майно мешканців на 165 тис. грн.
Мусимо вдаватися до таких кардинальних заходів, адже на 1 червня заборгованість населення - 6,5 млн. грн.
Одним з найбільших наших боржників залишається ДП «Львіввугілля», яке на 1 червня винне КП «Червоноградтеплокомуненерго» 7 млн. 185,6 тис. грн. Це борг за попередні роки і минулий опалювальний сезон. А з початку опалювального сезону борг сягав 4 млн. 471 тис. грн., проплачено ж 1 млн. 905,9 тис. грн., це 42,6 відсотка. Як бачимо, рівень проплати досить низький, в той час, як від КП «ЧТКЕ» вимагають 70 відсотків проплати за спожитий природній газ. Крім того, після закінчення опалювального сезону борг перед КП «Червоноградтеплокомуненерго» мають і гуртожитки ДП «Львіввугілля», він становить 365,1 тис. грн. У зв`язку з тим, що державне вугільне підприємство нині теж переживає нелегкі часи, є свої труднощі і проблеми, досягнуто домовленості про погашення боргу гуртожитками протягом літа. З ДП «Львіввугілля» складено графік погашення заборгованосты, але наразі є сумніви, чи вдасться його виконати. В свою чергу ПАТ «Львівгаз» від нас теж вимагає графіка погашення заборгованості, ми його надали, але цей графік не погодили. Вимога одна - повністю погасити борг до початку опалювального сезону.
- Свого часу багато говорилося про необхідність створення для міста оптимізованої схеми теплопостачання. Нарешті така схема напрацьована і затверджена у травні на сесії Червоноградської міської ради. Наскільки вона важлива для Червонограда?
- Така оптимізована схема напрацьована не тільки для нашого міста, але й Гірника. Цього місяця її уже матиме і Соснівка. Це є базовий документ, на основі якого має надалі розвиватися теплопостачання наших населених пунктів. У ньому зроблено аналіз і визначено напрямки розвитку теплопостачання на майбутнє: зокрема, чи потрібне нам централізоване теплопостачання, чи вигідніше перейти на індивідуальне, розглянуто джерела теплопостачання, доцільність використання альтернативних видів палива. Наприклад, внаслідок досліджень з`ясувалось, що в котельні РГК-8 у селищі Гірник один з котлів може працювати на голубому паливі, інший доцільно перевести на опалення відходами лісоматеріалів. Тим більше, що такий ресурс у нас є, зокрема, можуть використовуватися відходи меблевої фабрики, підприємства «Енерголіс», представники яких уже цікавилися цим питанням.
Щодо переведення котелень на вугілля, то єдина котельня, де це можна зробити, - РГК-2, яка знаходиться на території колишньої першої «Червоноградської» шахти. Звичайно ж, з врахуванням екологічних аспектів: котельня повинна бути оснащена сучасними фільтрами, безпечним для навколишнього середовища обладнанням.
Без цієї схеми теплопостачання ми не зможемо отримати жодних субсидій від держави. Тому що має бути наукове обгрунтування, куди ці кошти підуть, як їх ефективно використати. Одним словом, цей документ сприятиме тому, щоб ми могли в подальшому нормально працювати.
Схема затверджена сесією міської ради, але вона ще має пройти аудит або остаточну технічну експертизу в Києві, у Міністерстві житлово-комунального господарства. Але, вже маючи такий документ, ми можемо з ним працювати. Наприклад, якщо закінчиться термін нашої ліцензії на виробництво, транспортування і постачання тепла, то без схеми теплопостачання КП «Червоноградтеплокомуненерго» не зможе отримати нову. Ось наскільки це важливий документ.
- Чи багато мешканців нині відключилися від системи централізованого теплопостачання?
- Загалом, відключено 54 відсотки опалювальної площі, по Соснівці і Гірнику - 65 відсотків. Хочу подякувати мешканцям, які залишилися на централізованому опаленні, вони дійсно добросовісно платять і поточна заборгованість яка утворилася за цей сезон, не велика, становить всього близько 900 тис. грн.
Споживачів, які мають борги, просимо не зволікати і протягом літа їх ліквідувати. Можливо, хтось подумає: «Я ще встигну». Але КП «Червоноградтеплокомуненерго» працює навіть у літній період, задіяні дві котельні ГРК-6 і РГК-8, які подають гарячу воду і пару нашим лікарням у Червонограді і Соснівці. Якщо мешканці не поставляться з розумінням і не будуть гасити борги, то є загроза відключення цих котелень уже в червні. А цього допустити не можна.
Розмову вела Оксана СТАДНИК.
На даний час в КП"Червоноградтеплокомуненерго "...
Read more...В нелегких умовах працюють нині комунальники КП "Червоноградтеплокомуненерго"....
Read more...Звіт про фінансові рузультати за І квартал 2021р. Звіт про фінансовий стан підприємства за 2021р....
Read more...